piątek, 20 maja 2016

Jasna Góra 2016.Zlot Motocyklowy - post startowy.

No to jesteśmy w Częstochowie na parkingu u sióstr,przejechaliśmy 500 km trasę Augustów-Częstochowa.Na drogach spokojnie,omineliśmy Warszawę bokiem,potem wypad na gierkówkę,tam trochę szybciej :)Nie tylko my :) Po drodze setki,tysiące motocykli które widać na drodze,stacjach benzynowych,pod sklepami,barami itp.

Zlot Gwiaździsty - wygląda okazale ponieważ promienieje z niego coś co napełnia naszego ducha-i po to w to miejsce , by naładować ducha na cały rok-przyjechaliśmy na Jasną Górę.

Jak i 42.000 motocykli,nie wspominając o innych którzy są sympatykami motocykli,rodzin i pielgrzymów wszelkich rodzajów grup społecznych.

Zlot Gwiaździsty jednak to głównie motocykliści którzy zawierzają siebie i kolegów na motocyklu opiece naszej Królowej Polski - Czarnej Madonnie.

Rozpoczęcie Mszą Świętą sezonu motocyklowego wzmacnia nas na cały rok,kazdy wypad.Wiemy że jesteśmy pod opieką najlepszą-bo Matki.

Koszarujemy się u Sióstr Wincentego a'Paulo.

Bliziutko do klasztoru.Parkujemy gdzieś w kąciku,zamiast na placu-siostry mówią ,że musimy przestawić motocykle-ok.

Najpierw jednak smaruję łańcuch później przestawiam na parking motocykl.

Idziemy do recepcji,uiszczamy należność,bierzemy klucze i idziemy na 3 piętro,skąd mamy widok na dziedziniec oraz parking.

W tym Domu Rekolekcyjnym nocują również motocykliści od Kolegi Ryszarda Piotrowskiego : Rycha z Mińska Mazowieckiego,jest ich kilkadziesiąt motocykli.

Zrobiłem im kilka zdjęć gdy chłopaki również dojechali i meldowali się.

Strona Rycha : STRONA RYCHA

Cisza,spokój,rozlokowujemy sie z Jurem w naszej dwójce,bierzemy prysznic po podrózy,zjadamy zapasy i wychodzimy już na klasztor.....

Dalsze zdjęcia wraz z tekstem w innych dalszych postach do obejrzenia których zapraszam!!!

Kliknij na dole , następny post lub nowszy post,lub idź po numeracji 1,2,3....

Może odnajdziesz siebie i swój motocykl...

JUR przy swoim motocyklu.


Chrystus wczoraj dziś i na wieki .Piękne motto które towarzyszy temu motocykliście!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz